
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 39 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 116 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Switching Frequency | 2.5 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 800 mV |
| Max Output Voltage | 39 V |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 13304
Distributors
pcbx
Unit Price$2.19631
Ext.Price$2.19631
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.19631 | $2.19631 |
| 10 | $1.65856 | $16.58560 |
| 25 | $1.64574 | $41.14350 |
| 50 | $1.56981 | $78.49050 |
| 100 | $1.49738 | $149.73800 |
| 300 | $1.42829 | $428.48700 |
| 500 | $1.36239 | $681.19500 |
| 1000 | $1.29953 | $1299.53000 |
| 3000 | $1.23957 | $3718.71000 |
| 5000 | $1.18237 | $5911.85000 |
